Ankara Mem ve dileğim

Ankara Mem ve dileğim

İstanbul Mem Öğretmen Akademisi kurarak öğretmenlerin kişisel gelişimini desteklemek adına çok güzel bir hizmet ortaya koymuş.
Ben Ankara’da çalışan bir öğretmen olarak aynı akademinin bizim ilimizde de olmasını hayal ediyorum, istiyorum.
Salgın döneminde Ankara MEM uzaktan eğitimlerle bizleri çok destekledi,ben yoğun bir program içindeydim sanki.Her düzenlenen eğitime katılmak istedim ve kendimi daha dinamik ve enerjik hissettim.
Akademi konusunda da Turan AKPINAR müdürümüzün adım atmasını dilerim.
Biz öğretmenler mesleki gelişimimiz için gayretliyiz,özeldeki eğitim ücretleri de yabana atılacak cinsten değil yani bütçemizi aşıyor.
Kurumumuzun bizleri desteklemesi beklediğimiz bir durum.

Bulunduğumuz illerde akademi kurulsa veya ülkemizde ÖĞRETMEN AKADEMİSİ kurulsa ne güzel olur.
Yüksek lisans ve doktora imkanı doğsa bu akademi ile bilimsel çalışmalarımız için akademisyenlerle iş birliği yapabilsek muhteşem bir şans olur.
Artık öğretmenlik hiçbir boşluk istemiyor,devamlı gelişmeler var,ailelerin ve çocukların imkanları her geçen gün artıyor.Öğretmen için öğretme daha da ciddi bir iş haline geliyor bu da bilim insanlarını takip ederek olur.
Öğretmenlik bilgiyi sunmanın ötesine ilerliyor.Bilgilerin sunuluş tarzı ,yöntem teknikler ,öğrencilerin öğrenme stilleri,problem davranışlar ve çözümleri,sınıf atmosferi kurulması ,öğretmen veli iş birliği önem arz ediyor.
Öğretmenlik tam anlamıyla sanat haline geliyor.Sanatçının özgünlüğü ne kadar kabul görüyorsa öğretmenin de özgün oluşu önemli hale geliyor.Bunu başarmak için de kurum desteği çok mühim.

İlgili Yazılar
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlendi *