Eğitimde Bütünleştirme Uygulamaları alanında tezsiz yüksek lisans yapmak

Eğitimde Bütünleştirme Uygulamaları alanında tezsiz yüksek lisans yapmak

İki yıl önce bu alanda yine kabul edilen listeye girdim ama tezli yapma arzum için gitmedim.Uludağ Üni’den Meb’te olduğum için bana izin verilmeyeceğini bildikleri için kabul alamadım.Bu sene tezsiz yapayım dedim.Osmangazi Üni’deki bu programa başvurdum ve kabul edildim.Macit hocanın bir eğitimine katıldığım için bana çok katkısı olacağına inanarak katıldım.Uzaktan olması da büyü bir avantaj idi.
Haftalar sonra Macit Hoca finallerin yüz yüze olduğunu demese şehir dışından başvuran herkes finallerin de uzaktan olacağını zannediyordu.
Sistemin tıkanması,derse girişte problemler olması,hocalarla ders sonrası kolaylıkla ve hızlıca iletişim kurulamaması ,devam zorunluluğu ve her akşam bu kaygının yaşanması ,ders öncesi o gün ders olmadığına dair her hocanın iletişim kurmaması,enstitü ile iletişim kurma problemleri göze çarpan olumsuzluklar.

Final tarihleri de biz öğretmenler için kritik bir güne konulmuş,Karne ertesi gün.

Bizler dilekçelerle önce finallerin online olmasını istedik (sanki final günlerinde tüm ülkede olacak olumsuz hava koşullarını önceden hissetmişiz) Bu isteğimiz kabul edilmedi Sınav tarihi karne ertesinden bir gün sonraya alındı.Ulaşım açısından buna bir noktada sevindik.Final öncesi hafta kar yağışları başladı ve birçok yerde ulaşım sorunu yaşandı.Biz yine enstitü ile iletişime geçtik yüz yüzenin iptal olması adına.Senato kararı gereği bir şey yapamayacakların bildirdiler.Aşırı stres,yetişme telaşı ,kar ,yollar arasında finallere katıldık.Motivasyonum sıfıra yakındı.Bazı arkadaşlarımız daha uzun sürede gelip uzun sürede de evlerine ulaştılar.
Ben bir öğretmen olarak kendini geliştirmenin yollarını arayan bir öğretmen olarak bizlere bu noktada destek olmayan üniversite senatosunun ,yönetiminin bizi cezalandırdığını düşünüyorum.Çalışanın önüne engeller konuyor.
Sanki yüksek lisans yapan herkes evinde duruyor,hiçbir işte çalışmıyor,tek sorumluluğu yüksek lisansı ,diye düşünülüyor galiba.Bir de öğrenci kahraman görünüyor sanırım her şeye ,her koşula rağmen sınavına gelir ,gider.
“Yaptım,oldu ” tavrı eğitim kurumuna asla yakışmıyor.Öğrencisini önemsemediğini bize hissettirmese keşke..
Eğitim bilimleri enstitüsü öğrencisiyle muhatap olmalı.Gerekirse oluşabilecek sorunlarla ilgili bir telefon veya eposta adresi vermeli ve hızlı dönüş olmalı.
Sayfada ne yayınlanacak diye beklemek stres sebebi.

Bütünleştirme alanında mevzuat,Bep,aile ,özel eğitim vearaştırma yöntemleri derslerinin bize katkıları oldu.
Makale ödevleri ,sunular bizler için verimli oldu.

Bakalım ikinci dönem neler yaşayacağız?????

İlgili Yazılar