Otizm ve Berat ÇELİK

Otizm ve Berat ÇELİK

Okulumuzda giderek artan otizmi olan öğrencilerimiz ile birlikte otizmde davranış konusunda uzman desteğine ihtiyaç duyuldu.İdaremiz Berat Çelik’in eğitimine katılıp verim almış bir hocamızın önerisi ile hocamızla iletişime geçti.Hocamız yoğunluğu arasında bizim okulumuz için zaman ayırdı.Pazartesi günü okulumuzda çok faydalı bir eğitim verdi.Hatta süre yetmedi keşke daha fazla zamanımız olsaydı.

Değerli hocamız on altı yıldır otizmi olan çocuklarla çalıştığı için anlattıkları tamamen işin mutfağından örneklerle size bir fikir veriyor.

Otizmi olan çocukların yaşadığı durumlarda aile ile yapılacak iş birliği ve çocukla çalışan herkesin ortak hareketi konusunda öğretmen asla taviz vermemeli.
Tek kişilik çaba ne yazık ki otizmde eksik kalıyor.Öğretmenin farklı düşünmesi ,farklıyı bulması gerekli.Her çocuğun kendine özgü bir dünyası olduğunu bilerek çözüm üretmeye çalışmak ve sıradan,hareketsiz günlerden çocuğu kurtarmak gerekli.
Ben özel eğitim uygulama okullarına,özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine,vakıf ve derneklere hocamızı davet etmelerini ve deneyimlerinden faydalanmalarını öneriyorum.

http://www.beratcelik.com/ sitesine bakmalısınız.

İlgili Yazılar