Covid-19 sonrası okuldaki ilk günüm

Covid-19 sonrası okuldaki ilk günüm

Kaç aydır evde salgın sürecinin hafiflemesini hatta bitmesini ümit ederek bekledik.Ciddi bir özen gösterdik kişilerle temas etmedik.
Öğrenci ve velilerimizle uzaktan iletişim kurduk,aylardır onları da göremedik ah fotoğraflar da olmasa.
Bugün ise bazı arkadaşlarımız raporlu bazıları idari izinli idi.İdaremiz gereken hassasiyeti göstermiş,oturacağımız yerler bile belirlenmişti.
Adnan Boyacı genel müdürümüzü ve bakanımızı dinledikten sonra öğretmenler kurulu toplantısına başladık.Bazı maddeleri hızlıca geçtik,olabildikçe kısa sürede tamamladık.Şu an için her şeyin muallakta olduğunu gördük,okulumuz idaresi planlama yapmış her şeye rağmen ama ne olacağı belli değil?Hasta sayısı da artıyor,endişelenmemek elde değil.
Öğrencilerimizin özel eğitim öğrencisi olması ,bazı rahatsızlıkları olan öğrencilerin olması,onların risk altında olması,öğrencilerin maske ile durmaya çalışması,okulumuzun sınıf büyüklüklerinin küçük olması,bireysel ders alan öğrencilerimizin odalarının küçük olması,yemekhanede yemek yenmesi ,tuvaletler,teneffüs alanı gibi bir sürü mesele…En az teması gerektirecek etkinlikler düzenlememizi ,dezenfektan ve maske konusunda ellerinden geliyorsa veli desteğinin alınmasını konuştuk.Önümüzdeki günlerde de okul başlarsa diye planlamalar yapacak,sınıflarımızı düzenleyecek ve öğrencilerimizi gereğinden fazla takip ederek zamanı geçireceğiz.Tüm MEB ailesine kolaylık diliyorum 2020-2021 eğitim öğretim yılı hepimiz için kolay bir yıl olmayacak.

http://uzaktanegitimebirfikrimvar.meb.gov.tr/ sizler de bir fikriniz var ise bu sayfayı ziyaret edip fikrinizi yazabilirsiniz.

İlgili Yazılar
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlendi *