İki haftalık canlı ders değerlendirmem

İki haftalık canlı ders değerlendirmem

Toplamda sekiz canlı ders yaptık.İlki muhabbet ile geçti,velilerimden çocukların vakitlerinin nasıl geçtiğini,neler yaptıklarını konuştuk.
Özel eğitim kurumlarına devam edip etmediklerini sordum.Yüzlerini görmek güzeldi.
Bu sekiz canlı dersin hepsine bir öğrencim katıldı,Bir öğrencim dört derse ,bir öğrencim beş derse katıldı.
Bir öğrencim bir türlü giremedi sisteme.
Bir öğrencimin ailesi taşınma sürecinde olduklarını giremeyeceklerini söyledi.
Bir öğrenci evde eğitim öğrencisi ,başka öğretmen arkadaşımız ilgileniyordu daha önce.
Bir öğrenci bireysel eğitim alıyordu ,öğretmeni başkası idi.O da derslere katılamadı.
Velimin bir fiziksel yardım ,sözel ipucu konusunda bana çok destek oldu.
Diğer velim de öğrencimi kontrol ederken çok uyarıda bulunuyor,öğrencimin keyfi kaçıyor,sanki gözlerinde biraz usanma ve korku seziyorum.Velime bir şeyler söylemeye çalışıyorum ama annemiz her şeyin çok güzel olmasını istiyor ,o da haklı ,çocuğunun her şeyi kusursuz yapmasını istiyor.Diğer öğrencim ise bazı şeyleri unutmuş,halinden belli oluyor,onun ailesi yanında bulunmuyor,uzaktan takip ediyorlar.
İlerleyen zamanda velinin olması mı olmaması mı derste iyi,bakmam gerekiyor.
Özel eğitimde ,bizim grubumuzda süreç kolay olamayacak ,hazırlayacağım etkinlikler ve çalışma sayfaları ile en kolay şekilde öğrenmelerin olmasını ümit ediyorum.
Ders sırasında girememe,süre bitmeden dersten kopma,ses problemleri,görüntü problemleri,sürenin yarım saat oluşu,sürenin bazen yetmesi bazen yetmemesi,velilerin de sohbete katılması,öğrencinin yerine cevaplar vermesi,öğrenciyi benim istediğim gibi yönlendirememesi,evde çıktı alamaması,gönderdiğim çalışmaların benzerini kağıda çizip öğrencinin önüne koymaya çalışmaları gibi problemlerimiz var.Umarım bunlar da geçer, daha deneyimli hale geçeriz.
22 Eylül itibari ile yedi öğrenciden evde eğitim alan öğrencim dışındakilerin eğitime katılması için iletişime geçecek ,günlük ders saatinin artacağını belirterek düzenli girmelerini isteyeceğim.
Bu zor günler geçene kadar uzaktan süreci götüreceğiz.

İlgili Yazılar
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlendi *