Evokulu derneği

Evokulu derneği

Evokulu derneğinden eğitim alıyorum şu an.Sizlerle de düşüncelerimi paylaşmak isterim:
Hilmi hocamı 2018’de bir konferansta dinlemiştim.İstanbul’da olmadığım için eğitimlerine katılamam diyerek sadece sitesini inceleyip bırakmıştım.Sosyal medyadan kendisini takip ediyordum.
Pandemi sürecinde onlar da toplumun bilinçlenmesi adına aile okulu düzenliyorlarmış.Kimler var diye bakarken sitelerindeki eğitimleri fark ettim.Ayrıca online eğitimler düzenliyorlar,ben de eğitimlerine katılma şansı buldum.
Hemen yazdığınız bir e-postaya cevap veriyorlar.Olumlu olumsuz tüm eleştiriye açıklar.Bu da gelişim odaklı bir dernek olduklarının göstergesi.Birçok yer olumsuz eleştiriyi kabul edemiyor sosyal medyada .Ayrıca sıfır kapris var dernek çalışanlarında.Bunu da iletişimdeki başarıları olarak görüyorum.

Objektif testler eğitimini verirken ,kurdukları hızlı iletişim ,çocuk odaklı gayretleri,eğitimcinin donanımı için olabildikçe açık testlerin anlatılması beni çok etkiledi.Bu eğitimi de testler konusunda deneyimli Osman ERKAN hocamız vermekte.Bir çocuğun düzeyinin hemen fark edilmesi ve ihtiyacı olan eğitsel sürece girmesi için testler önem arz ediyor.Öğretmenler bu konuda eğitim alırsa çocuk ile ilgili subjektif şeyler veya temenniler veya yanlış söylemler yerine daha doğru şeyler söyleyebileceklerdir.
Çocuğun sınıfta kaybolmaması ,gözden ırak olmaması adına önem arz ediyor.Sorun çözümünde rol oynayan öğretmenlerin varlığı önemli.
Bilen,doğru yönlendiren,aileyi bilinçlendiren öğretmen!!

Derneğin topluma ,toplumun en küçük örneği aileye dair aşırı hassasiyet gösterip ,ebeveynlerin,çocukların gelişimi için ciddi çaba sarf etmeleri de takdire şayan.Ülkemizde olan biteni eleştiren ama iş başa düşünce de çabalamayan kişiler olmak yerine dernek elini taşın altına koyarak “Ben ne yapabilirim ülkem için?”diyerek ülkemiz adına ,aile adına,çocuk adına çalışmalar yapan kişiler olmaya çalışmaktadırlar.
Benim uzaktan izlenimim bu:))
Youtube dan ve instagramdan sayfalarını takip etmenizi,videolarını izlemenizi,eğitimlerine katılmanızı öneririm.

https://www.youtube.com/c/evokuludernegi/featured


İlgili Yazılar
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlendi *