Okulların açılmasına hazır mı özel eğitim uygulama okulu

Okulların açılmasına hazır mı özel eğitim uygulama okulu

Okulumuzun yönetimi okulumuzda yapılması gereken tedbirleri aldılar,sınıflarda düzenlemeler yapıldı,dezenfektanlar belli yerlere konuldu.
Ben kendi okul yönetimime pandemi sürecindeki gayreti için teşekkür ediyorum.
Gelelim aileler hazır mı?
Bugün velim servisler kalabalık olacak mı,diye sordu.Aile kendimiz getirelim ama önce bir durumu görelim gerekirse gitmemesi yönünde imza verelim,dedi.
Aile önemli olanın sağlık olduğunun eğitimin de önemli olduğunun farkında.Çocukların çoğu sokakta ,sokağa çıkan çocuk okula gider gibi bir algı var toplumda.
Şimdi pazartesi ilk adımda öğrenciler gelecek,biz tüm personel okulda neler olduğunu görecek ona göre tedbirler gözden geçirilecek.Aileler sürecin tehlikesiz ilerlediğini görür ve inanırsa yollayacak.Çünkü benim kronik rahatsızlığı olan öğrencilerim var ,haliyle ailelerin de korkusu var.
Ben de bu noktada öğrenciyi gönderip göndermeme kararını tamamen onlara bıraktım,saygıyla bekliyorum.
Ama şunun da farkındayım özel eğitimde uzaktan eğitim hiç kolay değil.Aile rehberliği olmadan uzaktan yönerge vermek çok zor.Aile rehberliği de öğretmenin istediği gibi ilerleyemediğinde yine iş zorlaşıyor.Aİle ile öncesinde prova yapacak zamanımız olmuyor.Öğrencilerim de katılamıyor çoğunlukla.Bu da bir öğretmen olarak beni huzursuz ediyor.
Öğrencilerimle görüşüyor olmak ,onları görmek çok iyi geldi .Onlara da beni görmek iyi geldi.Kopan iletişimi tekrar kurmak ve kaldığımız yerleri tespit etmek açısından uzaktan eğitim ilk haftalarda iyi oldu.

İlgili Yazılar
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlendi *