Okul dışarıda günü 4 Kasım

Okul dışarıda günü 4 Kasım

Öğrenmeyi açık havaya taşıyan öğretmenler bunu yapmanın çocuklar üzerindeki güçlü etkilerinden bahsediyor; Çocukların davranışları gelişiyor, tüm sınıf öğrenmek için heyecanlanıyor ve müfredat tarafından engellendiği düşünülen bireyler genellikle açık hava ortamında başarılı oluyor. Yetişkinler çocukluklarının en mutlu anlarına geri döndüklerinde genellikle dışarıda oynamanın sevincini hatırlıyorlar. Oyun sadece çocukların çocukluklarından zevk almalarını sağlamıyor, aynı zamanda problem çözme, takım çalışması ve yaratıcılık gibi kritik yaşam becerilerini de öğretiyor.

Koronavirüs krizi döneminde 2020 yılı Okul Dışarıda Günü hareketi her zamankinden biraz farklı bir hale geldi. Küresel olarak ebeveynlerden ve öğretmenlerden oluşan topluluğumuza danıştık ve önceliğimizi doğayla bağ kurmak için fikirler paylaşmak, insanları bir araya getirerek açık havanın önemini kutlamak ve dünyanın dört bir yanından ebeveynlerin ve öğretmenlerin birbirleriyle bağ kurmalarını sağlamak olarak belirledik.
(Yukarıdaki yazı https://okuldisaridagunu.org/ sitesinden alınmıştır.)

Bizler de öğrencilerimizle açık havada etkinlik yapmak,vaktimizi doğayla geçirmek için
https://okuldisaridagunu.org/ sitesine girerek kaydolduk ve 4 Kasım geldiğinde öğrencilerimizle dışarıya çıkacağız ve güzel zaman geçireceğiz ,sizlere de öneririz.Sitede size öneriler,materyaller var,bakmalısınız.

İlgili Yazılar
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlendi *